Часто ми задаємось питанням, що взяти у подорож?
Поїздки – це довге сидіння в поїздах, автомобілях, літаках або автобусах, проходження митного контролю і оформлення документів, біганина по вулицях у пошуках житла і тривалі прогулянки. Безперечно, варто заздалегідь подумати над тим, що ви будете робити під час подорожі: активний відпочинок, культурні заходи, офіційні зустрічі, вечірки, дорогі ресторани і так далі.
Підготовка до подорожі
Яким би досвідченим мандрівником ви не були, не залишайте всі справи на останній день – готуйтесь до поїздки заздалегідь. Для початку, продумайте вміст валізи. Як правило, серед накиданих похапцем речей виявляється багато непотрібного, а найнеобхіднішого якраз і не вистачає. Якщо поїздка запланована на більш ніж тиждень (наприклад, зимівля у теплих країнах на 3 місяці і більше), тоді заздалегідь потрібно робити все: вибір страховки, розробка маршруту, оформлення віз, бронювання житла, вивчення інформації про країну (ціни, їжа, транспорт і так далі), покупка валюти і вирішення питань з банківськими картами. Все це займе достатньо часу.
Що взяти в дорогу?
Гроші, документи, карти
Перше і головне, що потрібно взяти з собою в поїздку – це документи і гроші. Краще мати невелику поясну сумку, в народі – “бананка”, або натільну поясну сумку, яку ви завжди будете носити з собою і брати в ручну поклажу при перельотах. Завантажте на мобільний телефон або планшет програми з офлайн-картами, наприклад Maps.Me.
Далі список наступний:
Закордонні паспорти
Збережіть копії усіх документів в електронній скриньці, на мобільному телефоні, флешці, в хмарному сховищі чи віртуальному диску. А краще – перестрахуватись і обрати декілька варіантів.
- Роздруківки авіаквитків
- Роздруківки і електронні варіанти бронювання готелів чи апартаментів
- Роздруківки і електронні варіанти страховки
Окрім того, не забудьте сертифікат про щеплення, якщо він потрібний (наприклад, до певних африканських країн і країни Південної Америки не пустять без оригіналу сертифіката про щеплення від жовтої лихоманки)
.
- Банківські карти
- Рекомендуємо мати декілька карт і рахунків у різних банках. Не забудьте повідомити банкам про вашу подорож і список країн до відвідування, щоб ваша картка не була заблокована.
- Трохи готівки
Готівка завжди повинна бути під рукою – причому саме у валюті тієї країни, де ви знаходитесь. Наприклад, під час нашої подорожі по Гватемали ми неодноразово стикались з проблемами, не маючи готівку.Плануєте їхати на автомобілі? Візьміть міжнародне посвідчення водія і водійські права, “зелену карту”, талон про техогляд та документи на автомобіль (техпаспорт), якщо їдете на власному автомобілі.Аптечка
Плануючи сімейну подорож за кордон, необхідно пам’ятати про здоров’я і подбати про дорожню аптечку завчасно. Пам’ятайте, що трапитись може що завгодно. Важливо і те, що у деяких країнах ви не зможете придбати деякі ліки без рецепту.Примітка: ми зазвичай формуємо дві аптечки. Одна для найнеобхідніших препаратів, які носимо з собою (наприклад, від алергії для чоловіка, від ударів чи порізів – для сина), у другій – все інше.Список препаратів, які ми рекомендуємо взяти з собою в поїздку:- Жарознижуючі препарати
- Протизапальні/заспокійливі
- Протиінфекційні засоби
- Ліки проти нежиті
- Вухо, горло, ніс, очі
- Шлунково-кишкові засоби
- Протиалергічні (антигістамінні) засоби
- Знеболювальні засоби
- Знезаражувальні засоби (перев’язувальні матеріали, антисептик)
- Засоби для захисту шкіри
- Антирепелленти (засоби проти комах)
- Засоби проти тошноти
Техніка
Тут все індивідуально. Хтось не бере нічого, крім мобільного телефону та селфі-палиці, а хтось набиває рюкзак під зав’язку. Ми беремо наступне:- Ноутбук, якщо він вам потрібен для роботи
- Мобільний телефон і зарядку до нього
- Фотокамеру (бажано не громіздку зеркалку з декількома великими об’єктивами, за бажанням можна замінити мобільним телефоном з гарною камерою, якщо ви не професійний фотограф)
- Селфі-палицю
- Навушники
- Зарядні пристрої
Одяг та взуття
До вибору одягу і взуття у подорож варто підійти з усією відповідальністю. Речі для подорожей повинні бути практичними, зшитими з тканин, які не мнуться і швидко сохнуть, зручними і поєднуватись між собою. Краще не брати з собою повторювані речі, наприклад, дві пари шортів однієї довжини або три сарафани, лише тому, що всі вони вам подобаються. Як показує практика, майже половина з узятих в подорож речей не носиться (особливо в південних країнах).
Особиста гігієна та косметика
Що стосується предметів особистої гігієни і косметики, то список може виявитися безкінечним. Повірте, вам вистачить мінімального набору – нові враження від поїздки, засмага і сонцезахисні окуляри замінять вам всю косметику.-
Комментариев нет:
Отправить комментарий