Безпека у подорожах.


Безпека у подорожах. 10 порад для мандрівників.
Правила в’їзду.
Кожна країна має свої закони, традиції, особливості. Турист – це гість, якій має поважати їх і дотримуватись певних правил. Варто заздалегідь дізнатись про них. Рекомендації щодо актуального стану безпеки, законів, звичаїв країни можна прочитати на сайті Міністерства Закордонних справ, у розділі Поради подорожуючим.
Перед поїздкою також на сервісі Міністерства Закордонних справ дізнайтесь контакти екстрених служб, телефон і адресу українського консульства в країні, до якої прямуєте. Зазвичай, коли ви перетинаєте кордон, то отримуєте СМС-повідомлення від мобільного оператора з контактами посольства України. Збережіть цю інформацію.
Вашим рідним залиште інформацію про маршрут подорожі, готелі, дати повернення, щоб вони знали як і де вас можна знайти. Обов’язково підтримуйте зв’язок. Регулярно телефонуйте близьким, що залишились вдома. Для цього можна використовувати мобільний зв’язок у роумінгу, при наявності Wi-Fi – безкоштовні програми Skype, Viber, WhatsApp. Перед поїздкою поповніть рахунок мобільного телефону.
Документи.
Обов’язково зробіть ксерокопію закордонних паспортів всіх членів родини, копію свідоцтва про народження дітей і свідоцтва про шлюб. Також надішліть фото документів на свою електронну пошту. В разі втрати паспорта у вас буде чим підтвердити свою особистість, що значно прискорить оформлення необхідних документів для повернення в Україну.

Зроблені копії радимо зберігати окремо від основних документів. В аеропорту ніколи не здавайте в зареєстрований багаж валізу з грошима і документами. Паспорти залиште в сейфі готелю. Знайомитись з новим містом краще з ксерокопіями документів в рюкзаку.

Картинки по запросу "паспорт"
Страхування.
В страховій компанії оформіть медичну страховку на весь період подорожі + 15 днів запасу. Обов’язкове мінімальне покриття – 30 тисяч євро. Коштує вона недорого. Якщо під час подорожі ви будете займатись екстремальними видами спорту, то варто взяти спеціальну дорожчу страховку з більшим покриттям. Зауважимо, що в медичній страховці  не  вказують одну або дві країни. До неї входить цілий перелік країн, серед яких мають бути всі країни маршруту вашої подорожі. Також обов’язково візьміть з собою аптечку з ліками першої необхідності.Для тих, хто їде за кордон на машині обов’язковою є страховка «грін кард», яка діє у всіх країнах вашого маршруту і на весь термін подорожі. Дізнайтесь наперед про оплату доріг у країнах вашої поїздки. І, звісно, дотримуйтесь правил дорожнього руху і правил паркування автомобіля.
Міські квартали.
Не секрет, що у великих містах світу є неблагонадійні райони. Це квартали, в яких колоритно, проте може бути небезпечно для туриста. Як правило, це околиці міст, окремі “мігранські” квартали або райони, найближчі до центральних залізничних вокзалів. Краще уникати нічних прогулянок по цим районам, а тим більше НЕ бронювати тут готелі.
Картинки по запросу "неблагоприятные кварталы"
Житло в подорожі.
Бронюйте готелі тільки через надійні сервіси. Звертайте увагу на оцінку і кількість відгуків про готель. Чим вище оцінка і більше відгуків – тим краще. Не бронюйте приватні апартаменти, про які немає відгуків або їх дуже мало. Тим більше не вносьте за таке житло без оцінок гостей передплату.
Картинки по запросу "житло"
Фінанси.
В подорож до Європи краще мати кошти 50% готівкою і 50% на банківській карті. Ідеально, коли у вас кілька кредитних карток. Якщо з якоїсь причини одна заблокується, ви можете користуватись іншими. Не носіть з собою всі гроші й картки, залиште частину в сейфі готелю. Так само не тримайте всі кошти разом. Розподіліть їх по різним сумкам.
У будь-якому туристичному місті світу, головне – «не ловити ґав», що означає бути уважним і завбачливим. Крадіжка прямо на вулиці – це розповсюджене явище. Кишенькові злодії орудують в місцях скупчення людей: в історичному центрі, в трамваях, метро. Не тримайте гаманець на видному місці– це збільшить ваші шанси стати жертвою грабіжників. Уважно стежте за своїми сумками і рюкзаками. Сумку надягайте не просто на плече, а через шию і плече (як на фото), щоб злодіям неможливо було зняти у вас сумку на ходу.
Таксі.

Деякі таксисти ( але не всі і не у всіх містах Європи!) теж не проти «заробити» на туристах. Можуть «накрутити» лічильники, обрахувати, запросити свідомо більше за проїзд або повезти вас далекими маршрутом, щоб спеціально збільшити шлях. Тому при посадці відразу запитуйте остаточну вартість проїзду. Щоб орієнтуватися в відстанях, візьміть безкоштовно в будь-якому інформаційному туристичному центрі карту міста або включить GPS під час поїздки.

Картинки по запросу "такси"
Обмін валют.
Надійно міняти валюту у банках. В деяких країнах для цього необхідно надати паспорт. Можна скористатись послугами обмінного пункту готелю або аеропорту. Але тут курс, як правило, дуже невигідний. Тому в них варто міняти тільки малу суму коштів, які потрібні, наприклад, щоб доїхати до центра. Звісно, не міняйте валюту “з рук”, у людей біля обмінного пункту.
Картинки по запросу "обмін валют"
Комфорт.
У спекотні літні дні для прогулянок по туристичним містам просто необхідна вода, капелюх, сонцезахисний крем і зручне взуття. Підбори і бруківка європейських Старих міст несумісні у будь-яку пору року. Будьте обережні з дегустацією місцевих страв, особливо якщо ви схильні до алергії.

Намагайтесь купувати воду у супермаркетах, це заощадить Ваш бюджет. Адже біля популярних місць вода може коштувати у 5-10 разів дорожче. В багатьох містах Європи встановлені спеціальні фонтани, з яких можна пити воду. Вони позначаються відповідними знаками.
Шахрайство
Як “розводять” туристів на гроші у популярних містах Європи й світу – це окрема тема. Зачаровані красою міста, перебуваючи у “туристичній нірвані” мандрівники часто втрачають голову і попадають у різні неприємні ситуації. Результат яких один – мінус у гаманці. Приведемо кілька прикладів:
В багатьох європейських містах вам вручають троянди, ніби як подарунок. Звісно, ви млієте від радості й такого приємного сюрпризу. А потім кажуть:”Я зробив тобі подарунок, а тепер ти мені…заплати скільки можеш”.
Картинки по запросу "шахрайство"


Комментариев нет:

Отправить комментарий

Під час роздумів куди поїхати 2020-го року варто вибирати не лише серед популярних локацій.  Реальний погляд на всесвітньо відомі місця:...